دانستنیهاکتاب

دانلود رایگان کتاب بابک خرمدین

یکی از بهترین کتاب هایی که مطالعه کرده ام کتاب بابک خرمدین بوده است که تصمیم گرفتم دانلود رایگان کتاب بابک خرمدین در پستی آن را به اشتراک بگذارم تا اگه عزیزی تمایل به مطالعه آن داشت به راحتی آن را دانلود و مطالعه کند.

قلعه بابک خرمدین
قلعه بابک خرمدین

در سه کیلومتری جنوب غربی شهر کلیبر در استان آذربایجان شرقی، قلعه ای وجود دارد که بر اساس متون تاریخی، به جامانده از دوران ساسانیان و اشکانیان است. «قلعه جمهور» نام دیگر این دژ است، اما بیشتر با عنوان قلعه بابک که بر گرفته از نام «بابک خرمدین» است، شناخته می شود. بابک خرمدین در سده چهارم هجری در برابر حمله اعراب در این قلعه بیش از ۲۰ سال مقاومت کرد.

آنطور که روایت شده :

پس از حمله اعراب به ایران و سرنگونی پادشاهی ساسانی،مملکت وسیع ایران آن روز تحت ولایت امرای عرب قرار گرفت که جملگی از خلفا ،فرمان میگرفتند ووالی ولایات ایران میشدند وباج و خراج میستاندند وبرای خلفا میفرستادند،در این میان بنا به روایات تاریخی ،والیان و گماشتگان آنان برای ستاندن مالیات از ایرانیان از هیچ ظلم وجور وستمی دریغ نمی ورزیدند واین شد که کم کم اسباب نارضایتی مردم فراهم وزمینه  شورش در جای جای مملک فراهم گشت،که هرکدام تا جایی پیش میرفت وهر کدام بنا به دلایلی فرو می نشست،
یکی از این نهضتها که قیام خرم دینان نام دارد به رهبری بابک خرم دین، روستازاده ایی  از اهالی آذربایجان بود که نهضتش ۲۲ سال بطول انجامید وبعد از کش وقوسهای فراوان سرانجام با خیانت افشین از دیگر سرداران اشراف زاده ایرانی که در خدمت خلیفه المعتصم بود،نهضت خرم دینان شکست خورد …

دانلود کتاب

 

MohammadReza

I am MohammadReza Rajabi. Programmer and SEO expert ... I am very interested in the world of computers. I am also interested in history and reading history books .... I am a fan of strategy style computer games.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا